Volejte zdarma
800 700 010
Realitní kancelář
s 27letou tradicí

Chcete pomoci s výběrem

Zavolejte ZDARMA našim makléřům a my Vám pomůžeme najít nemovitost přesně pro Vás.

800 700 010

Nové nabídky

Naši katalogovou nabídku nemovitostí aktualizujeme několikrát denně.

7 tipů, jak prodat vaši nemovitost

Pokud se rozhodujete, jestli prodáte svoji nemovitost prostřednictvím realitní kanceláře, pak si přečtěte násleujících 7 tipů, které Vám mohou pomoci při rozhodování.

1. Rozhodněte se, jak budete nemovitost prodávat

Toto rozhodnutí je asi nejzásadnějším při celém prodeji. Chybu můžete udělat jak při prodeji přes nespolehlivou realitní kancelář, tak při pokusu o prodej svépomocí. Rozhodně uděláte dobře, pokud svěříte prodej renomované kanceláři, případně pokud se prodeji svépomocí budete naplno věnovat a na všechny úkony si vyhradíte dostatek času.

2. Pečlivě si vyberte realitní kancelář

Pokud se rozhodnete pro nákup přes realitní kancelář, dobře si ji vybírejte. Prozkoumejte její reference, dobu působení na trhu, navštivte její kancelář a poznejte se s jejími makléři. Osobní dojem je víc, než 10 doporučení. Vyvarujte se doporučením typu „mám známého, co dělá v realitách“…

3. Vžijte se zájemce o koupi Vaší nemovitosti

Zkuste si představit, že jste na „druhé straně barikády“. Přemýšlejte, co kupujícího zajímá, co by ho podpořilo v nákupu. Odstraňte překážky, na které by mohl potenciální kupující narazit. Po přípravě Vaší nemovitosti již nebudete moci objektivně zhodnotit Vaši nemovitost. Proto požádejte známé, aby si Vaši nemovitost prohlédli a řekli Vám, co jim vadí.

4. Připravte nemovitost k prodeji

Dobrá realitní kancelář Vám podrobně poradí, co je potřeba připravit, natřít, opravit a doplnit, abyste za svoji nemovitost dostali co nejvíce. Například při prodeji bytu nekupujte nové závěsy, ale namísto toho vydrhněte koupelnu a kuchyň tak, že budou zářit čistotou. Podobné rady dostanete pouze od spolehlivého makléře.

5. Objektivně zhodnoťte svoje možnosti

Nedůvěra v realitní kanceláře může být pochopitelná. Důkladně se ale zamyslete nad tím, jestli máte dost času studovat právní problematiku převodů (např. zvlášť složitou u bytů v družstevním vlastnictví) nebo na realizaci prohlídek nemovitosti. Realitní makléři se specializují na prezentování nemovitostí a při prohlídce nemovitosti Vám mohou zajistit řadu kladným bodů v očích kupujícího.

6. Právní služby

Problematika práva při převodu nemovitostí je velmi obsáhlá, zvláště pak u složitějších prodejů části vlastnictví nebo u družstevních bytů. V celém procesu prodeje je řada míst, při kterých se můžou podvodníci maskovaní za potenciální kupující zmocnit Vaší nemovitost nebo peněz. Kvalitní právní služby Vás před těmito nebezpečími ochrání.

7. Vyžadujte informace

V každém okamžiku máte plné právo na informace – od realitní kanceláře, od právníka, od kupujícího. Dobrý obchodní partner živě komunikuje a sám Vás informuje o všech podstatných věcech.

Kontaktujte nás

Realitní kancelář PJ-Reality, s.r.o. Václavská 225/13, 603 00, Brno telefon: +420 542 210 330 e-mail: info@pjreality.cz
Created by Shot Creative